Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4


remember me

 
Класна оцінка

Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія

Атестація педагогічних працівників школи у 2018 році

Feb 26, 2018
Пройшло 4 засідання шкільної атестаційної комісії

Атестація у школі проводиться ідповідно до Закону України "Про освіту", Типового Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 06 жовтня 2010 року № 930 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 року за   № 1255/18550 із змінами, з урахуванням повноважень п.6.10 вищезазначеного Типового положення для організованої роботи атестаційних комісій І, ІІ, ІІІ рівнів  у 2018 році,   з метою стимулювання діяльності педагогічних працівників, щодо підвищення кваліфікації, професіоналізму, розвитку творчої ініціативи. Вона є дієвим стимулом підвищення педагогічної майстерності.

     Основною метою атестації є активізація творчої професійної діяльності педагогів, стимулювання безперервної фахової та загальної освіти, якісної роботи, підвищення відповідальності за результати навчання і виховання, забезпечення соціального захисту компетентної праці.               

     Атестація педагогічних працівників у 2017 - 2018 навчальному році проводилась за планом заходів  проведення атестації вчителів школи:

-        ​створено атестаційну комісію школи;

-        видано наказ по школі;

-        ознайомлено педагогічний колектив зі списком працівників, що атестуються;

-        перевірено термін проходження курсів підвищення кваліфікації педпрацівників, які атестуються;

-        закріплено вчителів, що атестуються, за членами адміністрації школи та атестаційної комісії;

-        оформлено папки та стенд з атестаційними матеріалами;

-        складено графік проведення відкритих уроків та позакласних заходів вчителями, які атестуються;

-        визначено рівень кваліфікації, професійної діяльності та загальної культури на підставі аналізу відвіданих уроків, позакласних заходів та анкетування учнів, колег,  батьків.

         У 2018 році в школі  атестується  13 педагогів, що складає  36% всіх педагогічних працівників школи.

         До 10.10.2017 року вчителі написали заяви про атестацію.  Наказом по школі створено атестаційні комісію та затверджено її склад. Відбулося вже 4 засідання атестаційної комісії.

          У  школі були створені  відповідні умови, щоб атестація була гласна.  Проведені співбесіди з учителями з приводу організації роботи з предмета, ведення документації. З цією метою проводилися  інструктивно-методичні наради, засідання методичних об'єднань, виготовлений  спеціальний інформаційний стенд для тих, хто атестується.

          Протягом другого періоду здійснювалося оцінювання професійної діяльності педагогічних працівників за двома комплексними показниками - узагальненими підсумками діяльності; експертною оцінкою практичної діяльності. Педагоги представили свої  творчі звіти, науково-методичну  роботу.
          На даному  етапі здійснюється  фіксація результатів роботи вчителя, глибоке і всебічне вивчення, узагальнення, об'єктивне оцінювання результатів професійної діяльності педагогів.

            На засіданнях атестаційної комісії  було обговорено систему роботи вчителів. Члени комісії побували на робочих місцях педагогів, де звернули увагу на оформлення їх робочих кабінетів, наповнення дидактичними та роздатковим матеріалами, стан навчально-матеріальної бази з предмету, наявність методичних розробок уроків, позакласних заходів.

Вчителі, які атестувались, дали відкриті уроки та позакласні заходи, підготували папки з матеріалами, деякі  розробки розмістили на шкільному сайті.

За останні 5 років відбулися позитивні зміни серед якісного складу педагогічного колективу школи. Суттєвим досягненням  в роботі з колективом стало  збільшення  кiлькості педагогів, які підвищили свій кваліфікаційний рівень.

З досвіду роботи педагогів